DBS 2018 – szczegółowy program

Jarmark, orkiestry, piłka nożna, turniej rowerowy, motocykle, wesołe miasteczko, konkursy, pokazy, a przede wszystkim mnóstwo różnorodnej muzyki. Dni Baranowa Sandomierskiego już w weekend.

Sobota to dzień dla amatorów rozrywki, szalonej zabawy i tańca. Dzień rozpocznie Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza. A od późnych godzin popołudniowych scena tętnić będzie życiem i skoczną muzyką. Na początek wystąpi zespół B-QLL, po nim SKANER, LILI, a gwiazdą wieczoru będzie TOP ONE. Kto jeszcze będzie miał siły, po koncertach będzie mógł potańczyć podczas Discopoloteki, którą zagra DJ Jacob.

Niedzielę rozpocznie Jarmark Ludzi z Pasją czyli pokaz rękodzieła, warsztaty i degustacje regionalnych potraw, a także konkurs kulinarny „Ciastko w rodowodem” na najlepsze wypieki z domowych przepisów. Odbędą się także warsztaty rękodzieła, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Tu także swoimi specjałami częstować będą Lasowiaczki. Tegoroczny Jarmark odbędzie się już po raz 10.

Z kolei na stadionie można będzie oglądać biało-czerwone barwy. Odbędzie się niecodzienny turniej mecz piłkarski. Zagra w nim reprezentacja Polski w futsalu 35+, a zmierzą się z nimi śmiałkowie – amatorzy piłki nożnej z gminy Baranów Sandomierski. W planie jest także mecz towarzyski reprezentacji niepełnosprawnych TS Sokół Kielce, przeciwko któremu wystąpią na murawę zawodnicy z terenu gminy wspomagani przez zaproszonych piłkarzy z Tarnobrzega.

Ciekawym punktem programu będzie także II Przegląd Orkiestr Dętych, który rozpocznie parada ulicami Baranowa Sandomierskiego. Weźmie w nim udział 9 zaproszonych orkiestr z terenu województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego oraz baranowska grupa działająca w MGOK-u. Orkiestry zaprezentują na scenie swoje popisowe numery.

Tradycyjnie podczas DBS odbędzie się turniej rowerowy WORD, parada motocyklowa Grupy Pinokia, pokazy sprzętu strażackiego oraz policyjnego. Działać będzie wesołe miasteczko, a także dobrze zaopatrzona gastronomia. Ponadto podczas wydarzenie odbywać się będą akcje charytatywne, w tym zbiórka na działalność DPS Mokrzyszów. Organizatorzy przewidzieli wiele pokazów oraz konkursów z ciekawymi nagrodami. Jak co roku Stowarzyszenie Amazonek zaprosi do udziału w swojej loterii fantowej. Będzie także można odwiedzić ekologiczne stoisko Centrum Natura 2000.

Część koncertową rozpocznie INTERIM, czyli grupa rockowa ze szkoły w Ślęzakach. Po młodych muzykach sceną zawładnie czeska artystka GABI GOLD. Piosenkarka od lat jest obecna na polskim rynku muzycznym. Występowała m.in. w programie Herbatka u Tadka w TVP 2. Od tamtej pory powstało kilka solowych płyt, zarówno z polskimi, jak i czeskimi muzykami. Artystka jest gwiazdą Listy Śląskich Szlagierów, ale przede wszystkim artystka kocha występy na żywo, przed polską publicznością. Na swoim koncie ma setki występów, a w repertuarze znajdują jej się własne numery, jak Dobra noc, dobry dzień z muzyką Zdeňka Bartáka do słów Jacka Cygana, ale także covery Heleny Vondráčkovej, Maryli Rodowicz, czy Anny Jantar.

Przed gwiazdą wieczoru na scenę wskoczy młodzież z Grupy Tanecznej FLASH. Młodzi ludzie na co dzień tańczą pod okiem instruktorki Ewy Pluty w MGOK-u, a także chętnie występują na różnych wydarzeniach w regionie. Niedawno grupa zdobyła II miejsce na wojewódzkim przeglądzie „Roztańczona wiosna” w Głogowie Małopolskim. FLASH zaprezentuje na dużej scenie nowoczesne show taneczne.

Gwiazdą niedzielnego dnia będzie SARSA. To ceniona kompozytorka i autorka tekstów, która ma na koncie platynową płytę za pierwszy album „Zapomnij mi” oraz diament, platynę i złoto za single. „Naucz mnie” był pierwszym polskim singlem certyfikowanym diamentem. W zeszłym roku wydała drugą płytę „Pióropusze”. Jest także autorką utworów Ewy Farnej, czy Moniki Lewczuk. Obok wielu nagród i wyróżnień, Sarsa zdobyła m.in. SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta w sieci podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Dziennikarze muzyczni uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Jej teledyski mają miliony odtworzeń! Piosenki takie jak „Naucz mnie”, „Volta”, „Motyle i ćmy”, czy ostatnio „Pióropusze” grają największe stacje radiowe, utwory te okupują najwyższe miejsca list przebojów, a nuci je cała Polska. Sarsa do tego wykreowała własny, charakterystyczny styl – kolorowe ubrania, etniczne wzory i „sarsorogi”. Dała się poznać jako ekscentryczna i niedająca się sklasyfikować artystka.

Dni Baranowa Sandomierskiego zakończy pokaz fajerwerków.

Partnerem głównym wydarzenia jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

rd

(fot. archiwum, www.sarsa.home.pl)