II Przegląd Orkiestr Dętych w Baranowie Sandomierskim

Przegląd Orkiestr Dętych odbędzie się w Baranowie Sandomierskim po raz drugi. Przyjedzie siedem orkiestr z terenu województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego – łącznie kilkuset muzyków.

Gospodarzem będzie gminna orkiestra działająca przy MGOK-u. Przegląd rozpocznie się od przemarszu ulicami Baranowa Sandomierskiego z rynku na teren imprezy, czyli plac targowy. Tam wszystkie orkiestry wykonają wspólnie jeden utwór, a następnie będą koncertować na scenie. Jednocześnie odbędą się otwarte warsztaty muzyczne dla każdego chętnego. Poprowadzi je Marek Kosior, kapelmistrz m.in. baranowskiej orkiestry.

Przegląd poprzedzi cykl intensywnych warsztatów, które potrwają cały tydzień. Będą się na nie składały zajęcia z musztry paradnej, perkusji oraz warsztaty dla instruktorów i kapelmistrzów. Poprowadzi je Miłosz Markiewicz, dyrygent, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Własnie trwa nabór na te zajęcia, jeszcze można się zgłosić.

Przegląd odbędzie się dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.