Jarmark Ludzi z Pasją – już można się zgłaszać!

Twórcy, marzyciele, rękodzielnicy, artyści już od dekady przyjeżdżają do Baranowa Sandomierskiego na Jarmark. Bo ludzie z pasją są tu mile widziani.

Niżej do ściągnięcia karta zgłoszenia udziału.

Karta zgłoszenia JLzP 2018

Już po raz dziesiąty odbędzie się w tym roku Jarmark Ludzi z Pasją. Podobnie, jak w latach poprzednich będzie częścią obchodów Dni Baranowa Sandomierskiego i planowany jest w niedzielę 1 lipca. Baranowski MGOK właśnie ogłosił nabór wystawców, którzy chcieliby pokazać swoją twórczość na tym wydarzeniu. Co roku ich liczba się zwiększa i także tym razem organizatorzy liczą na to, że pojawią się nowe twarze.

– Jest to miejsce, w którym mogą się spotkać dwie grupy: twórcy oraz ludzie, którzy potrafią docenić niepowtarzalną sztukę tworzoną z sercem – tłumaczy koordynatorka Jarmarku Barbara Sroczyńska. – Wiele osób wraca do nas nie tyle, by sprzedawać, ale przede wszystkim dla atmosfery i by się właśnie spotkać.

 

Na Jarmarku mile widziani są wszyscy, którzy parają się szeroko pojętym rękodziełem, zarówno stowarzyszenia, jak i osoby indywidualne, czy mali przedsiębiorcy, amatorzy oraz profesjonaliści. Mogą tu zaprezentować swoje prace, mogą je sprzedawać, uczyć innych, jak je wykonać, ale także podpatrzyć, jak to robią inni. Co roku do Baranowa Sandomierskiego przyjeżdżają rzeźbiarze, garncarze, zabawkarze, malarze, twórcy ciekawej biżuterii, ceramiki, ozdób, sprzętów domowych, czy ubrań.

 – Odwiedzający Jarmark mogą porozmawiać z artystami – tłumaczy koordynatorka, – dowiedzieć się, jak i z czego ich dzieła są wykonane, mogą nabyć niepowtarzalne i jedyne w swym rodzaju, piękne przedmioty. Bo to nie jest produkcja przemysłowa, chińska i plastikowa. Tu nie ma miejsca na takie rzeczy. Na Jarmarku są wyłącznie przedmioty z duszą.

Podczas Jarmarku jak co roku odbędą się warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił np. w bibułkarstwie, czy lepieniu z gliny. Zajęcia będą bezpłatne i otwarte. Podobnie, jak sam udział w Jarmarku – wystarczy wysłać kartę zgłoszenia.

W planach jest także sporo atrakcji dla smakoszy. Po raz drugi odbędzie się konkurs kulinarny na najlepsze wypieki „Ciastko z rodowodem”. Mogą w nim wziąć udział osoby indywidualne, rodziny, stowarzyszenia, czy przedstawiciele sołectw. Autorzy najlepszego przepisu zostaną nagrodzeni sprzętem gospodarstwa domowego.

Także Zespół Obrzędowy Lasowiaczki serwować będzie regionalne przysmaki. Panie przygotowują kaszę, pierogi, czy kiszone ogórki według receptur znanych od wielu pokoleń. Wyjątkowy smak tych potraw doceniają uczestnicy Jarmarku, którzy zawsze tłumnie odwiedzają ich stoisko i w mgnieniu oka opróżniają naczynia.

Wszelkich informacji udzielają pracownicy naszego ośrodka; mail: mgok@baranowsandomierski.pl, tel.: 15 811 80 54.

rd