W poszukiwaniu zimy, czyli baranowskie ferie

Nie ma śniegu? Nic nie szkodzi – nikt na feriach nudzić się nie będzie! Zapraszamy na zajęcia do MGOK-u.

„W poszukiwaniu zimy” – pod takim hasłem odbywać się będą podczas ferii zajęcia organizowane przez animatorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu. W drugim tygodniu zimowej przerwy w nauce zaplanowano szereg ciekawych spotkań dla młodszych i starszych. Na początek cykl zajęć muzycznych, plastycznych i ruchowych. W planie jest między innymi turniej o Puchar Mistrza Tenisa Stołowego (w Skopaniu) oraz inne zawody zręcznościowe.

W czwartek z kolei uczestnicy wybiorą się do Muzeum-Zamku w Baranowie Sandomierskim. Będzie tam można zwiedzić wystawę husarii, a także odbędą się ciekawe tematyczne zajęcia plastyczne.

W piątek odbędzie się wycieczka do wyjątkowego miejsca: Muzeum Opowieści w Rozalinie. W planie jest zwiedzenie wystawy stałej, a także zajęcia z komiksu, fotograficzne oraz dawne gry i zabawy. Druga grupa natomiast będzie mogła wybrać się na lodowisko. Na wycieczki obowiązują wcześniejsze zapisy. Wyjazd o 9.30. Szczegółowe informacje w MGOK-u.

Podczas ferii odbywać się będzie także sporo zajęć dla poszczególnych grup działających w MGOK-u, w tym głownie tanecznych, ale także muzycznych. Szczegóły u instruktorów.

Podsumowując: zajęcia odbywają się w drugim tygodniu ferii zimowych, w dniach 20-24 stycznia, w Baranowie Sandomierskim w MGOK-u od godz. 10.00, w Skopaniu w ŚDK-u od godz. 12.00. Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych.

Feryjne aktywności odbywają się przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

rd