Jesienne spotkanie w baranowskiej bibliotece

Dokarmianie ptaków, jesienne opowieści i wędrówki były głównymi tematami spotkania w bibliotece, które odbyło się w środę.

U schyłku jesieni grupa małych czytelników naszej biblioteki spotkała się, by pożegnać tę kolorową porę roku. Uczestnicy wydarzenia zadbali o jesienne akcesoria, wianki z liści i ozdoby w rudozłotych kolorach. Posłuchali wierszy o jesieni oraz wzięli udział w grach i zabawach. Dzieci rozwiązywały zagadki tematycznie nawiązujące do jesieni, ale też do znanych bajeczek i baśni, wędrowały po bajkowych ścieżkach pełnych szyszek, suchych liści i piasku. Samodzielnie także wykonywały pomarańczowe, żółte, czerwone i brązowe liście, którymi przybrały drzewko. Mamusie zaś stworzyły z papieru ptaki metodą origami. Ich dzieła także usiadły na jesiennym drzewie.

Spotkanie było też okazją do rozmowy na temat dokarmiania ptaków. Dzieci dowiedziały się, między innymi co można im dawać, a czego ptaki nie powinny jeść. Miały też okazję wykonać pokarm dla ptaków ze smalcu i nasion. Smakowite kule maluchy zabrały ze sobą do powieszenia w domowym ogrodzie.