Konkurs „Tradycyjna Choinka”

Podłaźniki, gwiazdy, stroiki, kartki… Ruszyła kolejna edycja konkursu tradycyjnej plastyki bożonarodzeniowej. 

Konkurs „Tradycyjna choinka” ma już wieloletnią tradycję. Co roku chętnie biorą w nim udział dzieci i młodzież z terenu gminy. Baranowski MGOK liczy na to, że i w tym roku młodzi artyści zaprezentują swoje bożonarodzeniowe dzieła. Organizatorzy podkreślają, że prace powinny być wykonane własnoręcznie, samodzielnie, najlepiej z wykorzystaniem naturalnych materiałów.

– W dzisiejszych czasach mamy dostęp do bardzo ciekawych, różnorodnych materiałów – tłumaczy Barbara Sroczyńska, koordynatorka konkursu. – Wystarczy tylko mieć pomysł, poświęcić trochę czasu i pracy na wykonanie oryginalnej ozdoby. Muszę tutaj pochwalić naszych uczestników, bo zawsze zgłaszają do konkursu wyjątkowe prace, w które wkładają ogrom serca. Były szopki z kory drzewa, stroiki z pomarańczy i wonnych przypraw, podłaźniki ze słomy i papieru – pomysłów jest wiele.

Organizatorzy podkreślają, że konkurs ma charakter tradycyjny, dlatego jury wyjątkowo rygorystycznie będzie oceniać złożone prace.

– Najmilej widziane są ozdoby powstające z wykorzystaniem dawnych technik i materiałów – dodaje instruktorka. – Celem naszego konkursu jest przede wszystkim kultywowanie zanikających tradycji naszego regionu.

Dla tych, którzy lepiej czują się w nowoczesnych technikach, przygotowano osobną kategorię: ozdoby choinkowe współczesne. Ale i tu należy pamiętać, by praca była samodzielna, nie będą oceniane te wykonane z gotowych półproduktów.

MGOK chce także promować tradycję wysyłania kartek świątecznych z życzeniami, dlatego w konkursie będą także nagradzane te najpiękniejsze projekty.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu gminy. Prace należy dostarczyć do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim do 11 grudnia. Zgłoszone prace oceniane będą w kilku kategoriach wiekowych. Na najlepszych autorów czekają ciekawe nagrody.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie, do pobrania tutaj:

REGULAMIN PLASTYKI BOZONARODZENIOWEJ -TRADYCYJNA CHOINKA 2017