Mali czytelnicy otrzymali czytanki

Baranowska biblioteka ma więcej czytelników. Ich liczba powiększyła się o uczestników akcji „Mała książka – wielki człowiek”

Maluchy wraz z rodzeństwem i rodzicami przybyły w czwartkowe popołudnie 26 września do oddziału dla dzieci baranowskiej biblioteki. Powitała ich bibliotekarka Danuta Grabska, która opowiedziała o tym, jak korzystać z biblioteki i dlaczego warto czytać książki. Dzieci mogły też zabawić się w bajkowe zgadywanki oraz kolorować bajkowe postacie. A podczas zabawy w pociąg poznały wszystkie zakamarki baranowskiej książnicy.

Najważniejszym punktem spotkania było natomiast wręczenie dzieciom i ich rodzicom czytelniczych wyprawek w ramach projektu Instytutu Książki pod hasłem „Mała książka – wielki człowiek”. Każdy czytelnik w wieku od 3 do 6 lat otrzymał książeczkę – zestaw ciekawych bajeczek i opowiadań „Pierwsze czytanki dla…” oraz poradnik dla rodziców. Dzieci dostały też specjalne karty biblioteczne i naklejki za wypożyczenie książek. Kolejka chętnych była bardzo długa – tylko tego dnia wypożyczonych zostało 50 książek. A warto przeczytać ich dużo, ponieważ po zebraniu dziesięciu naklejek dziecko zostanie uhonorowane imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Podsumowanie akcji zaplanowane jest na początek przyszłego roku.

Wyprawki wciąż można otrzymać, zarówno w bibliotece w Baranowie Sandomierskim, jak i w filiach w Suchorzowie, Dąbrowicy i Woli Baranowskiej do końca roku lub do wyczerpania egzemplarzy. Książeczki dostaną dzieci w wieku 3-6 lat, które są zapisane do biblioteki, bądź zapiszą się, by wziąć w akcji udział.

rd