Spotkanie z Janem Pukiem

W jego rękach zwykły kawałek drewna zamienia się w kołatkę, piszczałkę, wiatrak, a nawet drwala, świątka, czy… dziecko w kołysce. W piątek w MGOK-u otwarcie wystawy prac i spotkanie z Janem Pukiem.

Jan Puk jest rzeźbiarzem niemal od dziecka. Nauczył się tego od ojca, który z drewna wykonywał przedmioty użytkowe, potrzebne w domu, czy gospodarstwie, jak drewniaki. Pan Jan przez lata wypracował swój własny niepowtarzalny styl. Jego niesamowite, pomysłowe i piękne zabawki i rzeźby znajdują się w szkołach, domach kultury, najważniejszych muzeach w Polsce i za granicą, wygrywały prestiżowe konkursy. W naszej gminie zapewne niejeden mieszkaniec ma w domu serduszko, czy ptaszka wystruganego przez pana Puka podczas Jarmarku Ludzi z Pasją, czy festiwalu Dziecko w Folklorze.

Teraz w MGOK-u można oglądać wystawę kilkudziesięciu jego prac, które artysta podarował ośrodkowi. Chce, by służyły edukacji, popularyzowaniu kultury ludowej, a szczególnie lasowiackiej, która jest mu szczególnie droga. Stąd pomysł, by zorganizować spotkanie, na którym opowie o swojej pasji, o dawnych zabawkach, dziecięcych grach i zabawach.

Jan Puk przyjedzie do MGOK-u w piątek 27 września. Początek o godz. 9.30. Wstęp jest wolny.