Nowy sezon kulturalny 2019/2020

Będą śpiewać, malować, tańczyć i grać! Rozpoczyna się nowy sezon kulturalny w MGOK-u.

W połowie września rodzice będą mogli spotkać się z instruktorami MGOK-u, by omówić udział młodych mieszkańców w proponowanych przez placówkę zajęciach. Właśnie rozpoczynają się zapisy. W tym roku będzie kilka zmian, zarówno w charakterze niektórych zajęć, jak i w kadrze instruktorów.

Spotkania odbędą się 16 września, w poniedziałek w ŚDK-u w Skopaniu, a dzień później 17 września w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim. Oba rozpoczną się o godzinie 17.00. Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się, jakie są warunki uczęszczania na zajęcia MGOK-u, zapisać dziecko, podpisać oświadczenia, porozmawiać z instruktorem, ustalić terminy i godziny.

Młodzi mieszkańcy gminy mają do wyboru kilka rodzajów zajęć artystycznych. Taniec estradowy poprowadzi Katarzyna Gwoździowska. Rękodziełem zajmie się Lasowiaczka Barbara Sroczyńska. Zajęcia wokalne odbywać się będą w formie chórku, a poprowadzi je Katarzyna Dereń. Ta instruktorka także uczyć będzie gry na fortepianie. Tutaj liczba miejsc jest bardzo ograniczona, a pierwszeństwo mają osoby, które kontynuują naukę. Katarzyna Dereń prowadzić będzie wraz z Markiem Kosiorem orkiestrę dętą, zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe. Do orkiestry także można jeszcze dołączyć. Kilka instrumentów jest do dyspozycji osób, które chciałyby uczyć się gry. Mile widziani są także muzycy z własnymi instrumentami, także dorośli, którzy chcieliby grać w orkiestrze.

Nowa osoba wprowadzi się natomiast do pracowni plastycznej. Zajęcia będą miały nieco inny charakter, niż dotąd, ponieważ oprócz tradycyjnego malowania, wydzierania, rysowania, szkicowania i klejenia, uczestnicy poznają także słynnych malarzy, ciekawe techniki, historyczne wydarzenia związane ze sztuką. Zajęcia poprowadzi Beata Wianecka-Długoń. W planie jest także organizowanie konkursów plastycznych dla dzieci oraz wystaw, zarówno uczestników zajęć, jak i artystów z regionu.

Kolejna nowa osoba w kulturalnej drużynie to Karolina Bielska, która poprowadzi zajęcia tańca nowoczesnego. Wiele osób zapewne zna ją z występów grupy tanecznej FLASH, czy solowych, np. na Dniach Baranowa Sandomierskiego. W jej zajęciach mogą uczestniczyć zarówno początkujący, jak i zaawansowani tancerze.

Oddzielny nabór wśród młodzieży zostanie w ciągu sezonu przeprowadzony do teatru, w planie jest przygotowanie nowego spektaklu. Reżyserem będzie Wojciech Gwoździowski.

Większość zajęć będzie się odbywać w obu budynkach – w MGOK-u i ŚDK-u. Jedynie orkiestra dęta i taniec nowoczesny – w Baranowie Sandomierskim. Regularne spotkania rozpoczną się w październiku.

Przy MGOK-u działa także chór Chorus Familiaris z Woli Baranowskiej. Podobnie, jak dotychczas poprowadzi go Agata Nińo Chwałek. Chętni wokaliści mogą także zgłaszać chęć dołączenia do tej rozśpiewanej grupy. Ponadto trwa konkurs na opracowanie graficzne logo chóru. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie MGOK-u, tutaj.

Warto dodać, że lada dzień wracają do MGOK-u seniorzy. 3 października odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim. Zajęcia będą się odbywać w każdy czwartek.