Wędrówki z… krasnoludkami

„Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą” – biblioteka zaprasza na cykliczną imprezę dla całych rodzin. Tym razem na zakończenie wakacji odwiedzimy krainę krasnoludków.

Będzie to już ósma edycja tej imprezy. Jak co roku organizujemy ją jako symboliczne zakończenie wakacyjnych szaleństw i zabaw. Wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym od godz. 10.00. Tematem przewodnim będą „Wędrówki z krasnalami”. Uczestnicy będą poznawać różne aspekty życia tych bajkowych bohaterów, ich przyjaciół, miejsca zabaw, czy zamieszkania. Odbędzie się głośne czytanie książeczki pt. „Z przygód krasnala Hałabały” autorstwa Lucyny Krzemienieckiej. Uczestnicy będą też różne przygody przeżywać podczas spotkania, rozwiążą zagadki, zaprojektują stroje, pokonają przeszkody. Zaplanowano gry zręcznościowe, zabawy i tańce, łamigłówki i zagadki, zajęcia plastyczne i muzyczne dla osób w każdym wieku. Odbędą się także konkursy i niespodzianki. Nie zabraknie słodyczy i dobrej zabawy.

Krasnalowe spotkanie będzie mieć też aspekt ekologiczny – uczestnicy porozmawiają o recyklingu i segregacji śmieci oraz o walce ze smogiem. A biletem wstępu będzie 5 nakrętek, które zostaną następnie przekazane na cel charytatywny.

VII edycja imprezy „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą” odbędzie się w środę 28 sierpnia o godz. 10.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają dzieci, rodziców i seniorów do wspólnej zabawy z krasnalami.