Jarmark Ludzi z Pasją, pokazy, konkursy, warsztaty, tańce… – galeria

Drugi dzień Dni Baranowa Sandomierskiego i festiwalu Dziecko w Folklorze obfitował w wydarzenia. Na plenerowej scenie koncertowały zespoły folklorystycznej z różnych części Polski. Mogły zaprezentować tańce, śpiewki, melodie instrumentalne ze swojego repertuaru – zarówno te konkursowe, jak też dowolne inne. Tuż obok rozłożył się Jarmark Ludzi z Pasją, czyli wystawa rękodzieła, naturalnych produktów, loteria fantowa Stowarzyszenia Amazonek, interaktywne stoisko przyrodnicze Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000. Na Jarmarku odbywały się także bezpłatne warsztaty rękodzieła: Lasowiaczki uczyły wykonywania kolorowych ozdób z papieru, Maria Świerczyńska – wyplatania z wikliny papierowej, a Jan Puk – rzeźby w drewnie. Lasowiaczki z kolei częstowały pierogami z kapustą i chlebem ze smalce. Nikt nie wyszedł stamtąd głodny. Zwłaszcza, że także mógł liczyć na deser w postaci przepysznych ciasteczek. Wypieki zostały przygotowane przez uczestników konkursu kulinarnego „Ciastko z rodowodem”. Jarmark Ludzi z Pasją został dofinansowany z budżetu Powiatu Tarnobrzeskiego.

Na miejsce imprezy z głośnym rykiem silników wjechało także kilkadziesiąt motocykli z Grupy Pinokia. Można było pobawić się na wesołym miasteczku, popływać kajakami po stawie, albo wziąć udział w turnieju rowerowym, który zorganizował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Z kolei Justyna Panek poprowadziła blok zabaw dla dzieci „Chodzi lisek…”. Były dawne gry, w które bawili się nasi dziadkowie, ale także współczesne zabawy, które uwielbiają maluchy i w których chętnie brały udział, także w strojach ludowych.

Wieczór zdominowały koncerty. Wystąpili: Solaretki (Iga Pańczyk i Ola Solarska), ODS, Sosnowski i Voo Voo. Obszerną galerię zdjęć z tych koncertów można obejrzeć tutaj.

Fot. Marek Pokutecki