Wyniki Konkursu Plastyki Tradycyjnej

Święta wielkanocne dawno za nami, ogłaszamy więc wyniki tegorocznego Gminnego Konkursu Plastyki Tradycyjnej „Wielkanoc 2017”. Poniżej protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej.

Wciąż jeszcze można oglądać prace zgłoszone do konkursu w holu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Zachęcamy do podziwiania rękodzieł.

PROTOKÓŁ GMINNEGO KONKURSU PLASTYKI TRADYCYJNEJ

„WIELKANOC 2017”

 

Komisja Konkursowa w składzie:

– mgr Renata Domka – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury,

– Anna Grabowska – Z-ca Dyrektora

– mgr Barbara Sroczyńska – Instruktor ds. folkloru

zebrała się dnia 28 kwietnia  2017 r. i dokonała oceny prac wykonanych przez uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Baranów Sandomierski, które zostały zgłoszone do  udziału w gminnym konkursie plastyki tradycyjnej „WIELKANOC 2017”

Przyznano następujące nagrody:

W TEMATYCZNEJ KATEGORII – Palmy, stroiki

I KATEGORIA  WIEKOWA (Przedszkola)

I miejsce – Przybyło Paweł – Przedszkole w Baranowie Sandomierskim

II miejsce –  Łukasz Chwałek – Przedszkole w Baranowie Sandomierskim

III miejsce – Katarzyna Krutysza – Przedszkole w Dąbrowicy

II KATEGORIA  WIEKOWA (Szkoły Podstawowe kl. I – III )

I miejsce – Borowiec Martyna – kl. III S.P. w Baranowie Sandomierskim

II miejsce ex aequo:

  • Gabriela Stachurska – kl. I S. P. w Skopaniu
  • Grzegorz Marek – kl. II S. P. w Baranowie Sandomierskim

III miejsce ex aequo:

  • Magdalena Krasowska – kl. I S. P. w Baranowie Sandomierskim
  • Dziama Julia – I S. P. w Baranowie Sandomierskim

III KATEGORIA WIEKOWA (Szkoły Podstawowe kl. IV – VI)

I miejsce – Karolina Ostrowiak  – kl. IV w S. P. w Durdach

II miejsce – Kacper Pietraszko – kl. VI w S. P. w Baranowie Sandomierskim

III miejsce – nie przyznano

IV KATEGORIA WIEKOWA (Gimnazjum)

I miejsce – Aleksandra Solarska – kl. III w Baranowie Sandomierskim

II miejsce – Eryk Pietraszko – kl. II w Baranowie Sandomierskim

III miejsce – nie przyznano

W TEMATYCZNEJ KATEGORII – Jajka pisanki, kraszanki

I KATEGORIA WIEKOWA (Przedszkola)

I miejsce – Aleksandra Kusik –  Przedszkole w Baranowie Sandomierskim

II miejsce – Gabriela Babińska – Przedszkole w Baranowie Sandomierskim

III miejsce – Adrianna Stachurska – Przedszkole W Skopaniu

II KATEGORIA  WIEKOWA (Szkoły Podstawowe kl. I – III)

I miejsce – Oliwia Rolek –  kl. II w Baranowie Sandomierskim

II miejsce – Gabriela Hoszowska  – kl. S. P. Knapy

III miejsce – nie przyznano

III KATEGORIA WIEKOWA (Szkoły Podstawowe kl. IV – VI)

I miejsce – Izabela Niedzioch – kl. V S. P. Wola Baranowska

II miejsce ex aequo:

  • Kornelia Dobosz kl. IV w Dąbrowicy
  • Marcin Lewicki kl. VI S. P. w Durdach

III miejsce- Alicja Kurzawa kl. IV S. P. w Dąbrowicy

IV KATEGORIA  WIEKOWA (Gimnazjum)

I miejsce – Weronika Hoszowska – Wola Baranowska

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – nie przyznano

W konkursie wzięło udział 81 uczniów ze szkół z terenu gminy Baranów Sandomierski.  Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody, natomiast pozostali uczestnicy – dyplomy za udział.

Komisja pragnie zauważyć, że zgłoszone prace były na bardzo wysokim poziomie artystycznym i estetycznym. Większość prac spełniała warunki regulaminu, co oznacza, że były wykonane z zastosowaniem materiałów tradycyjnie używanych na terenie  naszego regionu.

Gratulacje dla wszystkich laureatów.

Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom i opiekunom za zaangażowanie w promocję konkursu oraz pomoc w jego organizacji.